11 lutego 2020

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO "W sercu Wielkopolski"

Zapraszamy na III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO "W sercu Wielkopolski", który odbędzie się w Kościanie w dniu 29 lutego bieżącego roku.

III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO
13 stycznia 2020

Kościan rozkwita, gdy tu płacisz PITa

Czy wiesz na co wydawane są Twoje pieniądze, które zasilają budżet miejski Kościana? 38,16 % należnego podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) trafia do gminy.

Kościan rozkwita, gdy tu płacisz PITa

Aktualności


Narodowy Dzień Pamięci
28 lutego 2020

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kościana Dawidem Olejniczakiem zapraszają w poniedziałek 2 marca 2020 r. o godz. 10:45 na Plac Niezłomnych celem uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W niedzielę bieg „Tropem Wilczym”
26 lutego 2020

W niedzielę bieg „Tropem Wilczym”

W niedzielę 1 marca 2020 r. o godz. 12:00 w Parku Miejskim im. Kajetana Morawskiego w Kościanie odbędzie kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym. Planowany jest bieg rodzinny, nieodpłatny, na dystansie 1.963 m.

Dotacje na zabytki
26 lutego 2020

Dotacje na zabytki

Burmistrz Miasta Kościana informuje, że zgodnie z Uchwałą nr XIII/143/16 Rady Miejskiej Kościana z dnia 17 marca 2016 roku w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla zabytków wpisanych do rejestru zabytków, do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o udzielenie dotacji na ww. prace dla obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Wyróżnienia dla najlepszych kościańskich sportowców
25 lutego 2020

Wyróżnienia dla najlepszych kościańskich sportowców

We wtorek 25 lutego br. o godz. 12.00 w sali Kościańskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kościana Dawidem Olejniczakiem oraz Przewodniczącym Rady Sportu Markiem Szymkowiakiem, uroczyście uhonorowali zawodników za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego”
25 lutego 2020

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego”

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego” – pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich, która podkreśla znaczenie współpracy środowiska samorządowego, wzmacnia poczucie wspólnotowości i wskazuje, że członkostwo w Związku przynosi korzyści płynące ze współdziałania pomiędzy miastami.

Arkido wygrywa Miejską Ligę Piłki Halowej
23 lutego 2020

Arkido wygrywa Miejską Ligę Piłki Halowej

W sobotę 22 lutego w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie odbyły się mecze finałowe Miejskiej Ligi Piłki Halowej.

Nadchodzące wydarzenia


23880 Mieszkańców miasta
1242 Pierwszy historyczny zapis podający nazwę miasta
2809 Podmiotów gospodarczych
9 km2 Powierzchnia miasta
Szlak Piastowski
Schronisko w Gaju
Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych
Stowarzyszenie Wspierania
WKU
PUP