Bohaterom Powstania Wielkopolskiego

Burmistrz Miasta Kościana i Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana zapraszają na uroczystości z okazji 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W środę 27 grudnia 2017r. o godz. 12.00 na Placu I. Paderewskiego w Kościanie odbędzie się uroczystość patriotyczna poświęcona najważniejszemu dla Wielkopolan Powstaniu Wielkopolskiemu.

Pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich dla upamiętnienia zwycięskiego zrywu naszych przodków zostaną złożone wiązanki kwiatów. Uroczystość uświetni występ Orkiestry Dętej OSP Kościan. Mieszkańcy i uczestnicy uroczystości otrzymają symboliczne powstańcze rozety.

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia br. zapoczątkują siódmą podróż do dawnego powstańczego Kościana sprzed blisko wieku. W połowie lutego 2018r. w rocznicę rozejmu w Trewirze odbędzie się po raz siódmy edycja powstańczej gry miejskiej pn. „Kryptonim Wolność”. Jej fabuła opiera się na autentycznych wydarzeniach jednego z najważniejszych kościańskich epizodów Powstania Wielkopolskiego – rozbrojenia garnizonu niemieckiego przez grupę nastoletnich harcerzy z kościańskiej Rezerwy Skautowej im. Jana III Sobieskiego i wyzwolenia przez nich miasta. Zadania będą odtwarzały historyczne wydarzenia z grudnia 1918r., a gra angażuje młodzież i mieszkańców Kościana w wyzwolenie miasta.

Zapraszamy na obchody.