Disco Summer Show Festival 2018 w Kościanie

Największa impreza rozpoczynająca wakacje w Wielkopolsce w rytmie disco!

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy wakacje drugą edycją Disco Summer Show Festival w Kościanie przy basenie MOSiR Impreza rozpocznie się o godz. 17.00, jednak bramki wejściowe otwarte zostaną już o godz. 16.00. Wejścia na teren festiwalu znajdują się od strony ulicy Wyzwolenia.

W tym roku na scenie pojawią się zespoły Bayera, Spontan, Gesek, Exaited i niekwestionowana gwiazda światowego formatu, legendarna grupa Boney M. Festiwal poprowadzi niezastąpiony Maciej Smoliński z Polo TV.

W tym roku powiększona została strefa gastronomiczna oraz strefa zabaw dla dzieci. W ubiegłym roku ekstremalną atrakcją był skok na bungee, w tym roku można skorzystać z lotów widokowych helikopterem.

Przypominamy o całkowitym zakazie wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych, alkoholu oraz napojów w szklanych opakowaniach.

Organizatorem Disco Summer Show Festival jest EVENT FABRYKA Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko. Partnerami imprezy są Powiat Kościan, Gmina Miejska Kościan, MOSiR w Kościanie, Wytwórnia Pasz Lira, Instal Filter, Zakład Elektroinstalacyjny Piechel.

Z ciekawostek festiwalowych: Przygotowania do Festiwalu trwają blisko rok, 3 osoby tworzą całość na początku tej drogi, aby w finalnym momencie było prawie 200 osób zaangażowanych w profesjonalną organizację imprezy, począwszy od reżysera imprezy, przez technikę, obsługę sceny i backstage, bileterów, ekipy porządkowe, obsługę stref dziecięcych i gastronomicznych, agentach ochrony, służbach medycznych oraz straży pożarnej i policji. Festival obsługują agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 300 kW, impreza jest monitorowana przez kamery rozmieszczone na placu, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa uczestnikom. Na imprezie pracuje kilkunastu dziennikarzy przygotowujących materiały prasowe do najnowszych wydań, ale także relacjonujących na żywo w Internecie to, co dzieje się w czasie festiwalu. Na bakstage (zapleczu sceny) znajduje się biuro festiwalu, ale przede wszystkim garderoby artystów, które w tym roku są cztery. Każda przygotowana indywidualnie pod wykonawców, którzy się w niej znajdą.

UWAGA!!! Na rynku pojawiły się kopie biletów wstępu. Informujemy, że w tym roku będzie wzmożona kontrola i przypominamy, że raz zeskanowany bilet automatycznie blokuje kolejne z tym samym kodem.

Organizatorzy informują, że jeszcze do piątku można nabyć ostatnie bilety w cenie 20 zł na stronie BILETY24.pl, a w sobotę przy wejściach już za 50 zł

Bilety można nabyć na portalu Bilety24.pl oraz w stacjonarnych punktach w Kościanie przez cały okres sprzedaży:

- Kasa Basenu MOSiR przy ul. Nacławskiej 84,

- Biuro Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP),

- Biuro firmy SZADO przy ul. Gostyńskiej 98/11 (I piętro w budynku sklepu U Wiechcia),

- Biuro Pośrednictwa Ubezpieczeniowego KACZMAREK przy pl. Paderewskiego 18.

Ilość biletów promocyjnych jest ograniczona, w związku z tym nie ma na co czekać!

W tym roku główną atrakcją dla uczestników imprezy będą loty widokowe śmigłowcem R44 Raven II nad Kościanem w dniu imprezy. Oczywiście będzie to uzależnione od warunków pogodowych, a właściwie tylko burze będą przeszkodą do odbycia lotów.

Na facebookowym profilu DISCO Summer Show Festival pojawiają się różne konkursy. Można wygrać m.in. bilety, loty widokowe helikopterem oraz wizytę na backstagu, gdzie będzie można poznać organizację Festivalu od „kuchni” czy spotkać się z gwiazdami tegorocznej edycji Festivalu.