Drzwi Otwarte w Kolbergu

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie zaprasza osoby zainteresowane nauką w Kolbergu na Drzwi Otwarte - w piątek, 29 marca 2019 roku o godz. 17.00.

Na kandydatów na uczniów czeka młodzież, która - tegorocznym absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych - zaprezentuje swoje talenty, pasje i opowie o szkole. Będzie można poznać szkolne organizacje i dowiedzieć się – dlaczego warto wybrać KOLBERGA? Podczas zwiedzania szkoły, która łączy w sobie tradycję i nowoczesność, będzie można zobaczyć odnowione, świetnie wyposażone w nowoczesne urządzenia multimedialne sale oraz pracownie. Liceum pokaże się jako wciąż rozwijająca się szkoła, a pedagodzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące młodzież pytania.

Oferta I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie jest bardzo obszerna. Uczniowie mogą wybrać naukę w jednej z 10 klas – 5 klas adresowanych jest dla absolwentów gimnazjów i 5 klas dla absolwentów szkół podstawowych Szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami, m.in.: Wydziałem Biologii UAM w Poznaniu, Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, Instytutem Historii UAM, Wydziałem Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Uczestniczy też w projektach, rozszerzających zakres oferowanych przez szkołę zajęć. Licealiści mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania podczas licznych zajęć pozalekcyjnych, m.in. chór, zespoły muzyczne, grafika komputerowa, zajęcia laboratoryjne, warsztaty psychologiczne, taniec, łacina, szkolny teatr, gazety szkolne „Oskar” i „In Abstracto”.

Uczniowie z Kolberga mogą brać udział w wymianach ze szkołami w Niemczech oraz ze szkołą z Izraela (od roku 2015).