Gratulacje dla Dawida Sołtysiaka

Dziś, 7 lipca Burmistrz Piotr Ruszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Dawid Olejniczak osobiście pogratulowali uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie - Dawidowi Sołtysiakowi nominacji do Nagrody im. Macieja Frankiewicza.

Podczas spotkania Włodarze podkreślili, że są niezwykle dumni mając wśród mieszkańców Kościana młodą charyzmatyczną osobę pełną pasji do działania i gotową do poświęcenia na rzecz społeczności.  Podziękowali także za zaangażowanie w aktywną pomoc ludziom, integrowanie grup obywatelskich i przeobrażanie codziennego życia w chwile radości.

Dawid Sołtysiak swoją przygodę z działaniem na rzecz innych rozpoczął mając 13 lat, wstępując do szkolnego PCK. Wraz z upływem lat pracował z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych i wraz z grupą wolontariuszy organizował im czas poprzez wyjazdy, zajęcia, gry i wspólną integrację.

W swoim życiorysie, Dawid ma wpisaną pracę z osobami niepełnosprawnymi, pomoc w odrabianiu lekcji, ale także pracę z seniorami. Każdego dnia udowadnia, że można być odpowiedzialnym i dojrzałym, mimo młodego wieku.

Aby się o tym przekonać, warto zapoznać się z z materiałem filmowym  prezentującym sylwetkę Dawida:

https://www.facebook.com/watch/?v=284140672774187

 

Źródło: https://www.facebook.com/NagrodaFrankiewicza