Programy UE

Komunikat Burmistrza Miasta Kościana z dnia 26 czerwca 2020 roku

Przekazuję Państwu bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Kościanie wraz z podejmowanymi przez Samorząd Miasta Kościana działaniami mającymi na celu ograniczenie negatywnych skutków epidemii choroby zakaźnej COVID-19.

1. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie przedstawiająca sytuację epidemiologiczną w mieście Kościan na godzinę 10:00 w dniu 26.06.2020 roku.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym : 0
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną : 12
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19 : 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim : 1 (izolacja domowa)

 

2. Ruszyła strona internetowa dla przedsiębiorców w związku ze skutkami COVID-19.
Koronawirus uderzył w każdy obszar naszego życia. Zamrożenie działalności na długie tygodnie sprawiło, że wiele firm ma dziś problem z utrzymaniem miejsc pracy. Z pomocą ruszył nie tylko rząd z tarczą antykryzysową, ale również Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchamiając zarządzane przez siebie środki m.in. z UE (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020). Zachęcam do odwiedzenia strony: https://wsparcie.wielkopolskie.pl/.

 

3. Od 19 czerwca 2020 roku MOSiR Kościan wznowił działalność saun, saunę fińską suchą oraz saunę fińską suchą z elementami soli morskiej. Więcej szczegółów związanych z zasadami korzystania z saun znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie (https://rekreacyjny.koscian.pl). Więcej informacji i rezerwacja także pod numerem telefonu 65 512 04 77.

 

4. Gabinety masażu MOSiR Kościan są również otwarte. Gabinety masażu funkcjonują w nowym reżimie sanitarnym dostosowanym do obowiązujących wytycznych epidemiologicznych związanych z epidemią COVID-19. Każda osoba korzystająca z zabiegów zobowiązana jest do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących zasad sanitarnych. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 65 512 04 77.

 

5. W czwartek (25 czerwca) odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej Kościana, która została przeprowadzona ponownie w trybie zdalnym. Retransmisja dostępna jest na kanale Urzędu Miejskiego Kościana na YouTube.

 

6. Przypominam, że dotychczasowa siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 mieszcząca się dotychczas w Wieży Ciśnień, ul. Czempińska 2 w Kościanie, zostaje przeniesiona na czas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie ul. ABPA Antoniego Baraniaka 1 w Kościanie. Jednocześnie przypominam, że w skład Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 wchodzą następujące ulice: Czempińska, Czereśniowa, Osiedle Konstytucji 3 Maja, Osiedle Ogrody, Wiśniowa. Pozostałe lokale wyborcze bez zmian - zgodnie z Obwieszczeniem Burmistrza Miasta Kościana z dnia 10 czerwca 2020 r. o numerach i granicach obwodów (Obwieszczenie jest dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kościana – menu „Wybory”).

 

7. Informuję przedsiębiorców, że wszystkie sprawy w CEIDG można załatwić przez Internet przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Szczegóły dostępne są na stronie: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

 

8. Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Informuję, że jeśli dziecko, młodzież potrzebuje pomocy, ma jakiś problem z którym nie może sobie poradzić, może skontaktować się z Telefonem Zaufania dla dzieci i młodzieży, który czynny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można zadzwonić na bezpłatny numer telefonu 116 111 lub napisać wiadomość korzystając ze specjalnie utworzonego formularza na stronie internetowej www.116111.pl.

 

9. Do czasu odwołania stanu epidemii będzie obowiązywało ograniczenie w swobodnym poruszaniu się klientów po siedzibie Urzędu. Obsługa bezpośrednia odbywa się wyłącznie w punkcie obsługi zlokalizowanym przy wejściu do budynku z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa tj.: po wejściu do siedziby Urzędu konieczna jest dezynfekcja rąk, noszenie maseczki oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Proszę także, aby zainteresowana osoba wchodziła do Urzędu pojedynczo bez osób towarzyszących. Więcej informacji w odrębnym komunikacie:
https://koscian.pl/Wznowienie_obslugi_bezposredniej_w_Urzedzie_Miejskim_Kosciana,16326.html

 

10. Zachęcam do bieżącego śledzenia aktualnych zasad i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa zamieszczanych w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 życzę wszystkim uczniom i nauczycielom udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Dbajmy o nasze zdrowie, aby we wrześniu ponownie zasiąść w szkolnych ławkach. Epidemia cały czas trwa, dlatego musimy zachowywać się odpowiedzialnie oraz przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych.

 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta Kościana
Piotr Ruszkiewicz