Korona Ziemi czyli szczęśliwa dziewiątka

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Witkowską – podróżniczką, która opowie m.in. o szczegółach zdobywania himalajskiego kolosa, czyli Mount Everestu. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Spotkań z podróżnikami”.

Grono polskich zdobywców Korony Ziemi to aktualnie 21 osób. W trakcie pokazu Monika Witkowska, która dołączyła do tej ekipy w 2015 roku wyjaśni nam, dlaczego jedni w ramach Korony Ziemi zaliczają 7 szczytów, a inni 9, zdradzi, która góra Korony Ziemi była dla niej najtrudniejsza, a którą polubiła najbardziej, opowie też, gdzie omal nie straciła życia. Oczywiście nie zabraknie też szczegółów ze zdobywania budzącego najwięcej emocji himalajskiego kolosa, czyli Mount Everestu.

Monika Witkowska:
Podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski, potem przyszła pora na Alpy i wreszcie – wyższe góry (włącznie z Mount Everestem).

25 sierpnia 2018 / sobota / godz. 18:00
Kościański Ośrodek Kultury / ul. Mickiewicza 11
wstęp wolny

organizatorzy:
Miasto Kościan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury