Programy UE

Lato w mieście

Podczas przerwy wakacyjnej, jak co roku, samorząd Kościana oraz instytucje kultury, oświaty, sportu i rekreacji organizują szereg zajęć dla dzieci pozostających w mieście.

Dzieci będą mogły skorzystać z propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury, który zaplanował „Moje wakacje w KOK”. Będą m.in. wakacyjne poranki filmowe, zajęcia taneczno-teatralne, kreatywne warsztaty rękodzieła, gry i zabawy retro podwórko, karaoke dla dzieci, bańkowe show, spacer z alpakami, a także spektakle oraz mobilne laboratorium. KOK proponuje również półkolonie pt. „TIK- TOK Youtuberzy”, podczas których młodzież w wieku 7-12 lat, w terminach 11-15 lipca oraz 8-12 sierpnia, będzie mogła nauczyć się jak kręcić wartościowe filmy do mediów społecznościowych. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.kok.koscian.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie przygotowała warsztaty wakacyjne dla dzieci „Moje zręczne dłonie” w terminie 4 - 8 lipca w godz. 10:30 do 12:00. Będzie to kreatywna edukacja i zabawa: warsztaty z klocków piankowych, warsztaty pędzlem malowane, projektowania torby na zakupy, kreatywne z papierowych tytek i z wikliny papierowej. Zapraszają też dzieci w wieku 4-10 lat na energiczny i wesoły spektakl o podróżach po Polsce pt. „Moja piękna Polska” w poniedziałek 4 lipca o godz. 17:00. Szczegóły na stronie www.biblioteka.koscian.pl.

Muzeum Regionalne w Kościanie organizuje w wakacje warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem artysty-rzeźbiarza Mariana Malińskiego. Odbędą się w dniach 4–8 lipca w godzinach od 11:00 do 14:00 na Skwerze Krimpen przy Wiatraku „Michał”.  

Przez cały okres ferii letnich do 10 zł/godz. zostaną obniżone ceny biletów wstępu na basen dla dzieci i młodzieży szkolnej. Ponadto w lipcu i sierpniu prowadzony będzie wakacyjny kurs nauki pływania. Informacje na stronie MOSiR.

Jednocześnie w kościańskich szkołach realizowane będą zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami profilaktyki uzależnień. Planowany jest szereg aktywności dla dzieci pozostających w mieście. Oparte będą na programie profilaktyki uzależnień, z uwzględnieniem zajęć ruchowych, regularnych ćwiczeń na placach zabaw/ siłowniach zewnętrznych oraz basenie.

Nieodpłatne zajęcia w kościańskich szkołach (z wyłączeniem Szkoły Podstawowej nr 1 - z uwagi na remont) przeprowadzone zostaną w pierwszym tygodniu wakacji tj. 27.06-01.07.2022 r. w wymiarze 4 godz. dziennie.

Ponadto w dniach od 4 lipca do 19 sierpnia 2022 r. dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie realizowany będzie Wakacyjny Program Terapeutyczny, natomiast w dniach od 5 lipca do 11 sierpnia 2022 r. Lokalne Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie zaplanowało realizację zajęć i wyjazdów dla dzieci i młodzieży w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne Wakacje”. Więcej na stronie OPS.