Programy UE

Narodowe Czytanie – „Balladyna”

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już dziewiątej, edycji Narodowego Czytania. Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana od 2012 roku, propaguje znajomość literatury narodowej i sięga po najlepsze teksty literatury polskiej.

W tym roku czytamy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Organizujemy wydarzenie w formie on-line. Przeczytamy fragmenty „Balladyny”, a nagranie opublikujemy na stronie biblioteki 5 września, czyli tego dnia , gdy akcja Narodowe Czytanie będzie odbywać się w całej Polsce. Na stronie biblioteki pojawi się quiz ze znajomości lektury, odcinek „Literackich przysmaków”, wirtualny escape room, konkurs na strój inspirowany lekturą. I już nie on-line, ale w bibliotece na wszystkich, którzy przyniosą własny egzemplarz „Balladyny”, będzie czekać (przez cały wrzesień) pamiątkowa pieczęć z wydarzenia.

5 września jest dniem Narodowego Czytania. Nasza biblioteka po raz kolejny włącza się w tę akcję czytelniczą. W tym roku czytamy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg propozycji związanych z lekturą dramatu, które będą dostępne online na stronie biblioteki: od 5.09.2020, godz.12.00, a w bibliotece będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć na prywatnych egzemplarzach „Balladyny” J. Słowackiego.

Zapraszamy do odwiedzenia w najbliższą sobotę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie. Biblioteka (wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych) będzie czynna od 8.00 do 15.00.

W starym kinie - Juliusz Słowacki "Balladyna" https://www.youtube.com/watch?v=bwqUAKkcjiQ&feature=emb_logo

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie, www.biblioteka.koscian.pl