Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Prezentacja sprzętu wojskowego, strzelnica ASG, wystawa w muzeum "Dzieje szabli Polskiej", pokaz fechtunku w wykonaniu szablisty i choreografa układów szermierczych na różne rodzaje białej broni, konsultanta w filmach m. in. „Ogniem i mieczem”, „Wiedźmin”, i in. - Tomasza Abramskiego, a także wiele innych atrakcji można było zobaczyć 11 listopada na kościańskim rynku.

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w Intencji Ojczyzny odprawiona w kościele farnym.  Po nabożeństwie w kierunku rynku ruszył przemarsz.  O godzinie 11.45 rozpoczęły się uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Odczytano Apel Niepodległościowy oraz złożono wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Uroczystościom towarzyszyła oprawa muzyczna Orkiestry Dętej „Ton”. Hymn zaśpiewała Magdalena Walczak.

Dzień później sala Kościańskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi.  W niedzielę 12 listopada odbył się koncert niepodległościowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.