Programy UE

Obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych

Od soboty (2 lipca) w Nowym Dębcu trwa obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie. Młodych strażaków odwiedził burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Pod czujnym okiem 5 opiekunów, 24 chłopców zdobywa wiedzę i umiejętności sprawnościowe niezbędne do przeprowadzania w przyszłości prawdziwych akcji ratunkowo-gaśniczych.

W poniedziałek (4 lipca) obozowiczów odwiedził burmistrz Piotr Ruszkiewicz. Włodarz   obejrzał pokaz sprawnościowy młodych adeptów pożarnictwa i przekazał im upominki ufundowane przez samorząd.

- Jestem pod wrażeniem sprawnej organizacji ćwiczeń i zaangażowania opiekunów, dzięki którym młodzież zdobywa doświadczenie niezbędne do prowadzenia działań przeciwpożarowych –  mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Ćwiczenia  potrwają do 5 lipca. Dzień później, w tym samym miejscu, przez czerty dni szkolić się będzie 28 dziewczynek z MDP OSP Kościan.

Są to pierwsze, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, obozy młodzieżowych drużyn pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościanie.