Powstańcza gra miejska już niebawem

Z okazji 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego rozegrana będzie kolejna 7. edycja Gry Miejskiej pn. „Kryptonim Wolność”.

Odbędzie się w centrum Kościana w sobotę 17 lutego br. Plan miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania. Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta będzie można zobaczyć stare kamieniczki, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci. Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Będą zabytkowe drezyny, balony, wozy z końmi. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy m.in. z grupy Artyleria z Poznania.

Współorganizatorem jest Gmina Kościan i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Pierwsze wskazówki na miejskiej witrynie internetowej www.gramiejska.koscian.pl i plakatach.

Zapraszamy dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, do podjęcia wyzwania i udziału w żywej lekcji historii oraz sprawdzenia się w roli powstańca!