Pożegnaj stare, przywitaj nowe czyli realizujemy marzenia

Miejscowość: Kościan
Miejsce: OWP
Data zakończenia: 2019-01-25
Organizator: OWP Kościan

Pożegnaj stare, przywitaj nowe czyli realizujemy marzenia! - spotkanie motywacyjno-networkingowe Początek roku to doskonały czas na wszelkiego rodzaju zmiany. To również najlepszy moment, by zacząć realizować marzenia, zarówno te osobiste, jak i zawodowe. Zapraszamy wszystkie Panie, Kobiety, Dziewczyny gotowe podjąć takie wyzwania na bezpłatne spotkanie motywacyjno-networkingowe.

Zapraszamy na wyjątkowe bezpłatne spotkanie motywacyjno - networkingowe pod hasłem

Pożegnaj stare, przywitaj nowe czyli realizujemy marzenia!

25 stycznia 2018 r., o godz. 17.30

w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro)

 Stworzymy mapę marzeń, wspólnie zastanowimy się nad tym jak realizować plany zawodowe i gdzie szukać środków na rozwój osobisty oraz podnoszenie kompetencji. Opowiemy skąd pozyskać środki na założenie własnego biznesu. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości. Będzie też chwilą wytchnienia i relaksu poświęconą wyłącznie sobie.

Wszystko zaczyna się od marzeń. Droga do realizacji bywa różna, lecz zrobienie własnej mapy marzeń, może ją zdecydowanie skrócić. Mapa to graficzna prezentacja naszych pragnień, dążeń i celów. Uwzględnia ona większość istotnych dla nas obszarów życia. Całość to dziewięć różnokolorowych pól, które dotyczą: naszego zdrowia, sfery materialnej, osiągnięć, rozwoju osobistego, kariery, przyjaciół i rodziny, pasji, związków oraz nas samych. Dlaczego to ważne? Bo pozwala nam spojrzeć na nasze życie z różnych perspektyw, skłania do refleksji nad tym, co istotne i zmusza do uwzględnienia większości aspektów naszego funkcjonowania, tak, aby żaden obszar nie został pominięty. Tworzenie mapy to przyjemność sama w sobie – wycinanie, przyklejanie, pisanie, rysowanie. Ogólnie – dobra zabawa. Jednak jeśli podejdziemy do tego szczerze i z zaangażowaniem na koniec całego procesu poczujemy, że stworzyliśmy coś naprawdę ważnego i wartościowego. Można zabrać zdjęcia swoich bliskich, rodziców, dzieci, partnera, a także siebie w najlepszej wersji, warto też uzbroić się w nożyczki i klej lub kredki czy pisaki, jeśli lubimy rysować.

Jeśli jednym z twoich marzeń jest własna firma, opowiemy gdzie szukać środków na start. Zapoznamy Was z projektem „Firma i Ty” skierowanym dla osób 30+, w którym do pozyskania jest ponad 23.000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz pomoc pomostowa.

Spotkanie jest częścią cyklu Wielkie Kobiety z Małych Miast, którego pomysłodawczynią jest Jolanta Wojciechowska, trener biznesu i coach. To idea cyklicznych spotkań Kobiet, które chcą się rozwijać, wspierać w rozwoju i cieszyć swoją kobiecością. Spotkania mają na celu zarówno wymianę kontaktów, jak również warsztaty i szkolenia prowadzone przez nas same czyli kobiety, które chcą się podzielić swoją historią i wiedzą. Odbywają się w luźnej atmosferze, przy kawie...

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie uczestnictwa pod nr tel. 65 512 77 83 lub 979 508 207.

„Od wielu lat uczestniczę w spotkaniach Kobiet w innych miastach i widzę jak wspaniałe rzeczy się dzieją kiedy kobiety wspierają się nawzajem. Postanowiłam zainicjować takie spotkania w naszym mieście. Dwa odbyły się kilka miesięcy temu i były bardzo pozytywnie odebrane. To oznacza, że tego potrzebujemy. Oznacza, że tak jak kiedyś kobiety spotykały się przy wspólnym darciu pierza, prowadziły rozmowy, dzieliły swoją wiedzą i przeżyciami i tym sposobem dodawały sobie siły, tak i my dzisiaj bardzo tego potrzebujemy. Potrzebujemy wyjść z domu, poznać nowe osoby, wysłuchać lub być wysłuchaną. Potrzebujemy towarzystwa innych kobiet. Nieważne ile masz lat, czym się zajmujesz, jakie masz pasje i zainteresowania. Jesteś kobietą, która każdego dnia podejmuje wiele wyzwań pracując w domu i poza domem, zajmując się dziećmi, opiekując wnukami lub rodzicami, pracując charytatywnie lub na etacie, a może prowadzisz swoją firmę lub myślisz o jej założeniu? Jeśli tak, to te spotkania są właśnie dla Ciebie.”

Jolanta Wojciechowska

Spotkanie przewidziane jest na 2 - 2,5 godziny.

Lidia Lewandowska
dyrektor
Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie