Programy UE

Spotkania z Podróżnikami - online

Miejscowość: KOK
Miejsce: Kościan
Data rozpoczęcia: 2020-11-07
Data zakończenia: 2020-11-07
Organizator: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Uwaga! W związku z nowymi obostrzeniami w sprawie instytucji kultury, informujemy, że "Spotkanie z podróżnikami", które miało odbyć się w Kościańskim Ośrodku Kultury w sobotę 7 listopada o godzinie 18.00 zostanie przeniesione do sieci. Prelekcję pt. "Lhotse. Góra szczęścia i tragedii" wygłosi podróżniczka Monika Witkowska. Zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo. Link do wydarzenia zostanie podany w sobotę 7 listopada na fanpagu Kościańskiego Ośrodka Kultury. @koscianskiosrodekkultury

Drugie spotkanie Moniki w Kościanie nosi tytuł: LHOTSE – GÓRA SZCZĘŚCIA I TRAGEDII.

Lhotse (8516 m), czwarty co do wysokości świata, w linii prostej od Everestu oddalony jest zaledwie
o 3 km, a do ostatniego obozu droga wejścia jest dla obu tych gór wspólna.
Podczas pokazu dowiemy się, na czym polega trudność w zdobywaniu tej niższej od Everestu,
ale ambitniejszej góry, dlaczego dla naszej prelegentki była to z jednej strony najpiękniejsza,
a z drugiej – najsmutniejsza z dotychczasowych wypraw, a także jak wygląda codzienność himalajskiego życia w bazie i w czasie akcji górskiej.
Monika Witkowska – podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski, teraz ma na koncie Koronę Ziemi i trzy ośmiotysięczniki (Everest, Manaslu i Lhotse), a w najbliższym czasie wybiera się na K2.

Więcej na stronie KOK.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.