Programy UE

Uroczyste otwarcie dworca PKP

Dnia 11 kwietnia o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie nowo zmodernizowanego Dworca Kolejowego w Kościanie. Jeszcze do 16.00 można korzystać z atrakcji.

Organizatorzy w tym dniu przewidzieli szereg atrakcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Od zajęć plastycznych, słodkości kolejowych, pocztówek i wpinek, po interaktywną grę komputerową i inne. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta Kościana oraz reprezentant inwestycji z ramienia PKP Pani Dyrektor Maja Połowińska. Było też symboloczne przecięcie wstęgi i zwiedzanie obiektu z opiekunem budynku dworca.
Kościański dworzec został całkowicie wyremontowany. Odnowiono elewację, wymieniono dach oraz drzwi i okna. Został dostosowany do osób niepełnosprawnych. Ułatwiono także osobom niedowidzącym i niewidzącym poruszanie się po nim poprzez zamontowanie specjalnych płytek kierunkowych. W budynku dla podróżnych dostępne są nowe kasy,  toalety,  zainstalowano monitoring oraz nowy system ostrzegania pożarowego.Dworzec nie będzie służył tylko i wyłącznie podróżnym, gdyż w planie jest przezaczenie go dodatkowo na cele publiczne. Budynek dworca stanie się siedzibą Straży Miejskiej oraz Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości. Planowane jest także otwarcie małego hostelu, w którym przewidziano 14 miejsc noclegowych.