Zajęcia feryjne

Miejscowość: Kościan
Miejsce: całe miasto
Data rozpoczęcia: 2018-02-12
Data zakończenia: 2018-02-25

W lutym od 12-23.02.2018r. przypadają u nas ferie zimowe, ale jak co roku będzie je można spędzić aktywnie i atrakcyjnie, na zajęciach przygotowanych przez instytucje oświaty, kultury i rekreacji.

Podczas ferii dzieci i młodzież z kościańskich szkół będą mogły nieodpłatnie skorzystać ze zorganizowanych zajęć sportowo-rekreacyjnych w kościańskich placówkach sportowych, jak basen, lodowisko i wieża ciśnień. Tematem przewodnim zajęć będzie profilaktyka w zakresie uzależnień od alkoholu, nikotyny i narkotyków oraz jak można spędzać wolny czas bez nałogów. Zajęcia sportowo-rekreacyjne będą finansowanie ze środków budżetu miejskiego przeznaczonych na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Propozycje dla zainteresowanych dzieci przygotował na zbliżające się ferie Kościański Ośrodek Kultury. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w Zimowych Warsztatach Artystycznych - warsztatach plastycznych, teatralnych, dudziarskich, pokazach magii, spektaklu teatralnym, projekcji filmów dla dzieci – część zajęć jest odpłatna. Natomiast w niedzielę 18 lutego o godz. 16.00 KOK organizuje doroczny „Balik przebierańców dla dzieci”. Zapisy pod nr tel. (65)5120575.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat w pierwszym tyg. ferii w godz. 10.00-14.00 na zajęcia feryjne „Bezpieczne i pomysłowe ferie zimowe”. Będą warsztaty z robotami, rozwijanie zainteresowań plastycznych, tanecznych, zabawy ruchowe, itp.

W Muzeum Regionalnym w Kościanie w drugim tyg. ferii od 19-23 lutego w godz. 11.00 - 14.00 odbędą się warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem instruktora artysty Mariana Malińskiego. Przeznaczone są dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich z terenu Kościana. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. (65)5122934.

W okresie ferii dzieci i młodzież mogą po niższych niż zwykle cenach korzystać z oferty MOSiR, tj. basenu, lodowiska, wypożyczalni łyżew, groty solnej i ścian wspinaczkowych w wieży ciśnień. Wstęp na basen w ferie kosztuje 4 zł, na lodowisko 3 zł, a za wypożyczenie łyżew trzeba zapłacić 4 zł. Wstęp na seans w grocie solnej oraz ściankę wspinaczkową dla dzieci i młodzieży będzie obniżony o 50%. Dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny.

Ponadto zajęcia dla dzieci w ramach półkolonii organizuje Parafia pw. Św. Ducha.

Zachęcamy dzieci i młodzież do zainteresowania się propozycjami zajęć na czas dwutygodniowej przerwy w nauce. Informacje znajdą Państwo na stronach www.koscian.pl, www.rekreacyjny.koscian.pl, www.kok.koscian.pl, www.muzeum.koscian.pl, www.biblioteka.koscian.pl.