Duże pieniądze na Plac Wolności

Dzięki środkom z Unii Europejskiej, już w przyszłym roku dojdzie do przebudowy Placu Wolności oraz tzw. Parku za KOKiem. Kościański wniosek na dofinansowanie tej inwestycji znalazł się na drugim miejscu spośród wszystkich wniosków ubiegających się o dofinansowanie w ramach konkursu pt. „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Na początku roku Rada Miejska Kościana wyraziła zgodę na realizacje tego zadania- stwierdza Piotr Ruszkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana- cieszymy się bardzo, że udało się pozyskać środki umożliwiające jej realizacje.

Przebudowa będzie obejmowała budowę nowych ścieżek, oświetlenia, wyposażenie placu w nowe ławki oraz inne elementy małej architektury. Pojawi się także nowa aranżacja zieleni. Podobny zakres będzie dotyczył tzw. „parku za KOKiem”.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzeba podjęcia inwestycji w tym obszarze jest pilna. Mieszkańcy wielokrotnie prosili aby zamontować nowe oświetlenie, zwłaszcza przy przejściu pomiędzy Placem Wolności a ulicą Mickiewicza- mówi Michał Jurga, Burmistrz Kościana- rewitalizacja Placu Wolności jest równie istotna, bo to ważna z punktu widzenia zarówno rekreacyjnego, jak i historycznego oraz urbanistycznego część miasta.  

Łączna kwota dofinansowania to 4,3 mln. zł. Prace zakończą się w drugiej połowie 2019 r. Przebudowa jest częścią większego projektu inwestycyjnego, który obejmuje również rozbudowę Kościańskiego Ośrodka Kultury, o której więcej za moment.