Jak stworzyć firmę wielopokoleniową

Miejscowość: Kościan
Miejsce: OWP
Data zakończenia: 2019-04-25
Organizator: OWP Kościan

Jak stworzyć firmę wielopokoleniową? - spotkanie 25.04.2019 Przedsiębiorco – a jeśli jutro Cię zabraknie, co będzie z Twoją firmą, Twoimi pracownikami, Twoją rodziną? Czy przygotowałeś plan? Czy pomyślałeś o tym kto przejmie stery? Jak zapewnić płynność finansową firmy? Czy odpowiednio zabezpieczyłeś swoich bliskich? Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne podczas którego porozmawiamy o sprawach trudnych w sposób lekki i przystępny, bez prawniczego żargonu. Zaprezentujemy różne scenariusze, które pomogą przygotować plan działania na okoliczność nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Spotkanie pomoże usystematyzować wiedzę dotyczącą tematów związanych z dziedziczeniem, pokoleniową zmiana warty i innymi ważnymi tematami dotyczącymi ciągłości działania firmy. „Ochrona majątku Przedsiębiorcy, czyli jak stworzyć firmę wielopokoleniową” 25 kwietnia 2019 r. w godz. 18.00-19.30 Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1, (budynek dworca PKP, I piętro).

Celem szkolenia jest uświadomienie ryzyk związanych z brakiem planu przekazania firmy następcom oraz wskazanie możliwości zaplanowania przejęcia przedsiębiorstwa przez następców zarówno na wypadek przejścia właściciela firmy na emeryturę, jak i jego śmierci. Co zrobić, aby w razie śmierci właściciela firma, bez wstrząsów, mogła kontynuować działalność? Jak zaplanować i przeprowadzić sukcesję? Na te i inne istotne pytania związane z bezpieczeństwem funkcjonowania przedsiębiorstwa w obliczu zdarzeń losowych odpowiemy na naszym spotkaniu.

Na spotkaniu zostaną przedstawione możliwości takiego zaplanowania sukcesji przedsiębiorstwa, aby zapewnić sprawną kontynuację działalności. Ponadto zostaną omówione możliwości w zakresie podziału majątku przedsiębiorcy pomiędzy członków rodziny, aby uniknąć lub zminimalizować konflikty pomiędzy osobą przejmującą firmę a pozostałymi członkami rodziny.

Omówione będą charakterystyczne cechy poszczególnych form działalności gospodarczej (indywidualnej działalności, spółki cywilnej, spółek handlowych), które mają istotne znaczenie w przypadku sukcesji.

Prelegenci:
Mecenas Karol Sikorski - Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych
Artur Łuczak - dyrektor zarządzający Firma na Pokolenia
Marcin Andrzejczak - dyrektor PZU Życie Region Wielkopolska

Uwaga: Każdy z uczestników seminarium otrzyma Pakiet Sukcesyjny!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24 kwietnia 2019 roku na załączonym formularzu zgłoszeniowym, który należy przesłać pod adresem e-mail: biuro@owp.koscian.net.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr telefonu 65 512 77 83 / 797 508 207.

Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie