Kościan w National Geographic

Jesienny wschód Słońca w Kościanie w gronie najpopularniejszych zdjęć z ostatniego pół miliona fotografii opublikowanych na stronie National Geographic w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcie znalazło się na wysokim 24 miejscu w zestawieniu pół miliona fotografii opublikowanych z całego Świata, a wykonane zostało w październiku ubiegłego roku nad Obrą w Kościanie. Fotografia znalazła się tak wysoko w rankingu dzięki oddanym głosom, które napłynęły między innymi z wielu najważniejszych miast na Świecie takich jak: Nowy Jork, Los Angeles, Tokio, Londyn, Paryż, Rzym, Madryt, Moskwa, Nowe Delhi, Hongkong, Szanghaj, Singapur czy Dubaj oraz z wielu innych. Kolejne zdjęcie z Kościana w powyższym zestawieniu jest dopiero... na 42 miejscu. 

Autorem fotografii jest Jacek Olejniczak, pracownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Kościanie.

Link do zdjęcia na stronie National Geographic: https://yourshot.nationalgeographic.com/photos/12910014/

Link do rankingu zdjęć na stronie National Geopgrahic https://yourshot.nationalgeographic.com/photos/?start_date=2018-10-21&end_date=2019-03-18&sort_by=-favorite_count

Zdjęcia zamieszczone na stronie National Geographic posiadają oznaczenie lokalizacji ich wykonania, czyli Kościan i stanowią piękną wizytówkę Miasta na arenie międzynarodowej.