Zapraszamy na grę miejską "Kryptonim Wolność"

Zapraszamy na 9. edycję Gry Miejskiej pn. „Kryptonim Wolność”, która odbędzie się w centrum Kościana w sobotę 15 lutego br.

Plan miasta zamieni się w planszę do gry, a uczestnicy będą musieli wykonać specjalnie przygotowane dla nich w tym dniu zadania. Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy m.in. ze Stowarzyszenia Historycznego i Strzeleckiego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej oraz z grupy Artyleria z Poznania. Współorganizatorem jest Gmina Kościan, Powiat Kościański i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Zapisy za pośrednictwem strony:  www.gramiejska.koscian.pl

Zapraszamy dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, do podjęcia wyzwania i udziału w żywej lekcji historii oraz sprawdzenia się w roli powstańca! 

Tak bawiliśmy się rok temu ---> film