Programy UE

28 listopada 2023

Mikołajkowy Dzień Filmowy

Miejscowość: Kościan
Miejsce: KOK
Data zakończenia: 2023-12-06
Organizator: KOK

Z okazji Mikołajek, 6 grudnia, zapraszamy do Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Mamy dla Was trzy propozycje filmowe dla różnych grup wiekowych, a że godziny są szkolne, zapraszamy również grupy zorganizowane. Tak przedstawiają się świąteczne bajki, jakie możecie zobaczyć w naszym kinie:

8:15 Bajka o zapomnianym prezencie (klasy 1-3)

Praca Świętego Mikołaja to bardzo poważne zajęcie. Ma na swojej głowie nie tylko zorganizowanie gwiazdkowych prezentów dla wszystkich dzieci na świecie, ale także ich osobiste dostarczenie. Oczywiście do pomocy ma całą załogę małych elfów. Święty Mikołaj jest jednak coraz starszy i niedługo jeden z jego synów przejmie jego obowiązki. Tymczasem Święta są coraz bliżej, a jeden z listów został... zapomniany. Żeby mała dziewczynka dostała pod choinkę swój wymarzony rower, w daleką podróż wyrusza młodszy syn Świętego. Czy uda mu się dostarczyć prezent przed wigilijnym porankiem?

10:15 Bajka o magii świąt (klasy 4-6)

Zielony stwór, cyniczny zrzęda mieszkający w samotni, mając tam za towarzysza wyłącznie swojego psa, szczerze nienawidzi Bożego Narodzenia. Kiedy wszyscy w miasteczku cieszą się na myśl o świątecznej atmosferze, ten postanawia ukraść Święta - jeśli on ich nie lubi, nikt nie będzie ich miał. Aż nagle zjawia się urocza dziewczynka i wszystko w jego życiu ulega zmianie. Przed nami piękna animacja o bożonarodzeniowej magii i sile dobra.

12:00 Film o wigilijnym prezencie (klasy 7-8)

Na ekranie filmowa wersja jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści o wigilijnej nocy. Rodzeństwo spędza Święta ze swoim ojcem - dziewczynka otrzymuje w prezencie od zmarłej matki szkatułkę, ale nie znajduje do niej klucza. Po pomoc udaje się do swojego wuja, nie spodziewając się, że ta decyzja niesie ze sobą wielkie konsekwencje. Niespodziewanie trafia do magicznej krainy, by zapobiec wojnie, jaka może rozpętać się pomiędzy królestwami. Czy uda jej się pogodzić ze sobą zwaśnione krainy? Baśniowa estetyka, wspaniałe kostiumy i niezwykły klimat - przenieście się z nami do świata magii i świątecznych cudów.

Zapraszamy do zapisów zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne.

Telefonicznie pod nr. (65) 512 05 75 lub mailowo kok.kultura@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy o podanie dokładnej liczby osób, które przyjdą na seans (również opiekunów).

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.